Autor:   Dodano: 2011-06-20
Newsletter:    
Strona główna > Dział: Dom i wnętrza > Artykuł: Metamorfoza domu stworzona przez Evę Minge

Metamorfoza domu stworzona przez Evę Minge

Na ścianach pojawiły się pikowane kremowe panele nadające przytulny charakter wnętrzu, satynowe czarne kanapy, które podkreślają luksusowy charakter wnętrza a świece w kryształach pięknie pobłyskujące na kominku z czarnego kamienia – wystarczyła doba, by dom projektu Evy Minge nabrał całkiem nowego charakteru.



W środę 15 czerwca 2011 w domu pokazowym na osiedlu Villa Natura projektantka pokazała nowe elementy kolekcji Eva Minge Home i przedstawiła najnowsze trendy w designie.

Największą dumą Evy Minge w domu pokazowym jest piękna kuchnia w oryginalnym kształcie walizki. Remeb, producent mebli kuchennych, stworzył funkcjonalny mebel, w którym ukryte są sprzęty AGD marki Gaggenau. W płytę grzewczą i wyciągi blatowe tej marki wyposażona jest także wyspa stworzona przez Marmorin. Mebel z lanego marmuru jest zarówno blatem roboczym jak i stołem, przy którym może usiąść cztero osobowa rodzina. Ściany kuchni zdobią błyszczące, spektakularne szklane kafle przygotowane przez DubielVitrum według objętego patentem pomysłu projektantki.

- W tym projekcie kuchnia była dla mnie najważniejsza – mówi Eva Minge. – Wszystko jest pochowane w szafach. Nie widać bałaganu. Kolorystyka domu też wprowadza porządek: czerń i krem to pordzo eleganckie zestawienie.

Otwarta kuchnia łączy się z salonem. Stoją w nim kanapy zaprojektowane przez Evę Minge dla firmy Adriana. Przygotowała także panele wyściełające klatkę schodową ze schodami z czarnego kamienia importowanego przez Interstone. Plafony oświetlające salon i kuchnie są ozdobione kryształami Swarovsky’ego zostały wykonane przez firmę Gronowalski przy współpracy z DPS zajmującą się sufitami napinanymi według projektu Evy Minge. Plafony dają możliwość tworzenia scenerii świetlnych i sterowania sprzętem Loewe dzięki systemowi inteligentnego domu zainstalowanemu przez ArtCinema.

Piętro domu ma całkiem inny, bardziej prywatny charakter. Głównym elementem dekoracyjnym głównej sypialni jest łóżko w stylu art deco projektu Evy Minge. Sypialnie ozdabia jedynie obraz Andrzeja Pągowskiego a ciepła dodaje ekologiczny kominek Miloo. Sypialnie jest otwarta na niezwykłą łazienkę wyposażoną w wolnostojącą wannę Villroy&Boch. Wszystkie krany w domu pokazowym pochodzą z kolekcji firmy Grohe, która zaoferowała swoją pomoc projektantce w tym zakresie.

Na piętrze są jeszcze dwa pokoje, które mogą być biblioteką, lub gościnną sypialnią i dodatkowa łazienka. Pomieszczenia mają podłogi wykonane z desek Classen a ściany zostały pomalowane farbami Dekoral Fashion w kolorze szampana. Z hallu sąsiadującego z nimi prowadzą do ogrodu zimowego otwierającego się na ogromy taras kręcone, szklane schody powstałe w firmie Atrium.

Unikalny charakter domu podkreślają także srebrne drzwi z pięknymi framugami zaprojektowane przez Evę Minge dla firmy Moric.





Inne artykuły:
picture picture picture picture
Twój komentarz dodaj


Galeria

Moda


Tagi: przez - minge - charakter - firmy - pokazowym - także - projektu - kuchnia - zaprojektowane - otwarta - według - szklane - panele - plafony - sypialnie - wykonane - zostały - ściany - kanapy - podkreślają - całkiem - czarnego - kolekcji - stworzona - marki - którym - mebel - kamienia - evy minge - projektu evy - domu pokazowym - przez evę - minge dla - dla firmy - evę minge - eva minge - stworzona przez - czarnego kamienia - zaprojektowane przez -
REKLAMA    KONTAKT    PARTNERZY    REDAKCJA    Regulamin i polityka prywatności    ile kalorii ma   ebook informacje prasowe tagi
© 2004 - 2012 Herbert Grossfuss Media